ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13464231
*
nr 1346 4231
Spegel
rokokostil, nutida, 108x68 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:37:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 10:59:20
1
500 kr
7/9 19:28:04
2
700 kr
7/9 19:30:01
3
800 kr
7/9 19:32:34
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1346 4231
Spegel
rokokostil, nutida, 108x68 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 10:59:20 | 1 | 500 kr |
7/9 19:28:04 | 2 | 700 kr |
7/9 19:30:01 | 3 | 800 kr |
7/9 19:32:34 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.